Back to all posts

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmelisiniz?

May 16, 2019 / by admin / In E-Ticaret / Etiketler:, , , , , , , , , , / Leave a comment

 

Eğer e-ticaret yapmaya karar verdiyseniz ve Google’da arama yapmaya başladıysanız onlarca markanın onlarca e-ticaret paketi ile karşılaşacaksınız. Daha önce e-ticarette bir tecrübeniz yoksa, bu paketlerden hangisini seçmeniz gerektiği konusunda bir karmaşa yaşayabilirsiniz. Çünkü Türkiye’de e-ticaret yazılımları satan bir çok marka, oluşturdukları e-ticaret paketleri ile en basit diyebileceğimiz, olması zorunlu özellikleri bile ek bir modül gibi göstermektedir. Tüketici bu noktada gereksiz bir detayla yazılmış e-ticaret paketleri daha çok içerik aldığını düşünerek belki de yüksek bedellere satın almaktadır.

E-ticaret’e karar veren bir müşterinin öncelikle ajans ya da yazılım firması tarafından net olarak ihtiyaçlarının belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Her zaman geliştirilebilir, açık kodlu yazılım satın almak bu noktada büyük önem taşımaktadır. Açık kodlu bir yazılım satın almadığınızda, sürekli yazılımı geliştiren firmaya, ufacık bir modül için bile (örneğin stok yok etiketi gibi) binlerce lira ödeyebilirsiniz. Tüm dünyada kullanılan bir yazılımı tercih etmeniz durumunda, her türlü eklentiye web üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, kurulum noktasında bir çok ajans ya da freelance çalışandan destek alabilirsiniz.

Her zaman çalıştığım insanlara söylediğim bir şey var; ” Bir tarafta tüm dünyada binlerce yazılımcının geliştirdiği bir alt yapı, diğer tarafta bir yazılım firmasında on yazılımcının geliştirdiği bir alt yapı… Sizce bunların hangisini tercih etmek daha mantıklı? Amerika zaten keşfedilmişken, tekrar keşfetmeye gerek var mı?” Tam bu noktada seçeceğiniz yazılımın aslında açık kodlu bir yazılım olması gerektiği bence çok açık. Kusursuza yakın bir sistemle çalışıyor olmanız size e-ticaret serüveninizde ciddi fayda sağlayacaktır. Çünkü ihtiyacınız olan bir modülü, bir geliştirmeyi aylarca beklemek zorunda kalmadan çok düşük ücretlere satın alıp entegre edebileceksiniz.

 

 

Şuan hazır ve en çok kullanılan eticaret yazılımları arasında olan Opencart, Woocommerce, PrestaShop, Magento tasarımsal ve modül olarak sizlere çok geniş seçenekler sunmakta. Opencart ve WooCommerce yazılımlarında uzun süredir çalışmakta olduğum için, eğer eticaret alanında bir aksiyon almak istiyorsanız mutlaka araştırmanızı öneriyorum. Özellikle Opencart yazılımı olarak faaliyete geçirdiğimiz bir çok sitede çok iyi sonuçlar almaktayız. Opencart için yazılan PRO SEO modülü, size verdiğimiz danışmanlık süresindeki önerileri dikkate aldığınızda Google tarafında ciddi anlamda pozitif sonuç vermektedir. Bu modül ile açıklamaya girdiğiniz bilgiler sayesinde otomatik etiketlemeler, başlıkların ve resim etiketlerinin oluşturulması gibi tek tıkla yapabileceğiniz profesyonel bir destek sunmakta. Aynı zamanda özelleştirilebilir yönetim paneli, kargo modülleri, hediye çeki tanımlama gibi yüzlerce modül ile e-ticaret sitenizin üst seviyede bir yazılıma dönüştürebilirsiniz.

Bu süreçte danışmanlık verdiğim firmalarn, ürün grupları, potansiyel müşteri kitlesi, satış bölgeleri gibi detayları inceledikten sonra onlar için en uygun yazılımı ve paketi oluşturma konusunda destek oluyorum. Önerdiğim paketin kurulumu yaklaşık 3 – 5 iş günü sürmekte ve tasarım anlamında da destek vermekteyim.

Back to all posts